Nocowanie w Łodzi – Apple Apartments

600 lecie łodzi nocowanie lodz

To ważna data: 28–30 lipca 2023! W tych dniach Łódź świętuje swoje 600. urodziny Oto garść informacji o nadchodzących wydarzeniach z okazji 600-lecia miasta Łodzi. Jeśli planujesz przyjazd do Łodzi w lipcu, to sprawdź, co możesz zobaczyć oraz gdzie zarezerwować nocleg na 600-lecie Łodzi.

Łódź jest jednym z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast w Polsce, a w tym roku obchodzi swoje 600-tne urodziny. To nie lada okazja do świętowania i poznania bogatej historii i kultury tego niezwykłego miejsca.

Z tej okazji, władze miasta przygotowały wiele atrakcji i imprez dla mieszkańców i turystów. Oto niektóre z nich:

Łódź Summer Festival na 600. Urodziny Łodzi

4 sceny, kilkunastu artystów, a wśród nich prawdziwe gwiazdy (polskie i zagraniczne) takie jak m.in.: Franz Ferdinand, Cool Kids of Death, L. Stadt, Margaret, Kult czy Sorry Boys. W ostatni weekend lipca Łódź stanie się bezsprzecznie muzyczną stolicą Polski. Koncerty odbędą się w różnych miejscach miasta, a sceny staną między innymi w centrum przy ul. Piotrkowskiej, w Monopolis czy w Manufakturze.

Przegląd kabaretów na Księżym Młynie

W urodzinowy weekend do Łodzi przyjadą także najlepsze polskie kabarety. Legendarna ekipa Mumio, Kabaret Moralnego Niepokoju czy Formacja Chatelet to tylko niektórzy, kogo będzie można zobaczyć na scenie na Księżym Młynie. Dobra zabawa gwarantowana!

600 obrazów w Manufakturze

To akcja, która już trwa. Ideą jest zgromadzenie wyjątkowych 600 prac malarskich, by podczas lipcowych urodzin zaprezentować je wszystkie w przestrzeniach Manufaktury.

Nowe wydarzenia z okazji 600-lecia Łodzi są co chwile ogłaszane, bo do urodzin dołączają kolejne instytucje, restauracje, puby. Jedno jest pewne – w lipcu w Łodzi będzie się sporo działo.

Noclegi w czasie 600 urodzin Łodzi?

Z każdego mieszkania Apple Apartments dojazd do centrum miasta jest banalnie prosty. W lipcową ciepłą noc możesz zdecydować się nawet na wieczorny spacer, bo nocowanie w Łodzi z Apple Aparments to komfort i wygoda.

Z Apartamentu Gdańska wystarczy zrobić sobie 10-minutowy spacer (ok. 700 m), aby być na ul. Piotrkowskiej, a stamtąd tramwajem np. do Manufaktury czy do Monopolis jest jakieś 10 minut jazdy. Z Apartamentu Mickiewicza również można dojść wolnym spacerem na popularną Pietrynę, gdzie w czasie urodzin Łodzi będzie większość imprez; to raptem 20 minut od apartamentu, ewentualnie możesz podjechać 2 przystanki tramwajem (nr 8, 10 lub 12). Z Apartamentu Wróblewskiego można łatwo dojść do ulicy Piotrkowskiej w okolice Archikatedry (ok. 15 minut spacerem) i tam „łapać tramwaj”, ewentualnie od razu można dojechać (np. w okolice Manufaktury czy pl. Wolności) tramwajem nr 15 albo autobusem 72A.

Przeczytaj też