Nocowanie w Łodzi – Apple Apartments

Park im. Piłsudskiego (Park na Zdrowiu) to jedno z ulubionych miejsc Łodzian. Ogromny kompleks przyciąga swoimi atrakcjami – od ścieżek rowerowych i tras dla biegaczy, aż po zoo i aquapark.

Projektanci Parku na Zdrowiu postawili przed sobą jasny cel – zachować leśny charakter. Bo właśnie na terenie dawnych lasów miejskich usytuowany jest największy łódzki park. Choć oficjalnie nosi on imię Józefa Piłsudskiego, to jednak dużo bardziej popularna jest jego zwyczajowa nazwa pochodząca od osiedla, na którym on się znajduje. Osiedle Zdrowie jest częścią dzielnicy Polesie i leży mniej więcej na granicy Retkini i Kozin.

Co robić w Parku na Zdrowiu?

Gdy przyjedziesz do Łodzi na weekend z rodziną, to pamiętaj, że nie samymi zabytkami czy ulicą Piotrkowską Łódź stoi. Zrelaksuj się i odpocznij w Parku na Zdrowiu. To świetne miejsce, aby pobiegać, pojeździć na rowerze czy na rolkach lub po prostu pospacerować. Park ma blisko 190 ha, z czego część jest uporządkowana – ma wytyczone ścieżki i chodniki, a część jest dzika i bardziej przypomina las niż park.

W północnej części parku, gdzie jeszcze kilkanaście lat temu stał lunapark, obecnie znajduje się ogromny plac zabaw dla dzieci połączony z siłownią, torem przeszkód czy rampami dla deskorolek i rowerów. To miejsce jest chętnie odwiedzane zarówno przez rodziny z małymi dziećmi, jak i przez tych wszystkich, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu.

Idąc w kierunku południowym, dojdziemy do ulicy Konstantynowskiej, która (niestety) dzieli park na dwie części.

Część północna jest zdecydowanie bardziej „spacerowa” – to tu jest gęstsza sieć alejek, tu znajdują się stawy, wokół których można się przechadzać.

ze strony Wikipedia

Zoo i aquapark

Południowa część parku jest bardziej zabudowana. To tam znajdziemy ogród zoologiczny oraz aquapark. Tam także leży ogród botaniczny. Choć formalnie nie wchodzi on w skład parku, to gdy przyjedziesz na Zdrowie, trudno nie odwiedzić ogrodu, bo leży on vis a vis ZOO.

Ogród zoologiczny i aquapark fala to tematy na osobne artykuły, wspomnimy tylko, że jedno i drugie miejsce warte są odwiedzenia. I to zdecydowanie! Dodamy jeszcze, że na południowym skraju parku, a właściwie tuż za nim, leży Atlas Arena oraz stadion ŁKS.

Dojazd na Zdrowie

Siłą Parku Piłsudskiego jest nie tylko ogromna liczba atrakcji, piękna zieleń, zadbana mała architektura, ale także dogodny dojazd. Z Apartamentu Mickiewicza na aquapark Fala można dojść spacerem (ok. 2 km) lub podjechać tramwajem linii nr 8. Równie blisko jest Apartament Manufaktura – wystarczy przejść kładką nad al. Włókniarzy, by dojść do parku.

Apartament Gdańska jest nieco dalej, ale wystarczy przejechać 2 przystanki więcej tramwajem ”8-ką”, by być przy parku. A z Apartamentu Wróblewskiego na Zdrowie dotrzesz w ok. 30 minut (tramwaj 16, autobus 72). 

Przecztaj też