Nocowanie w Łodzi – Apple Apartments

piwo kraftowe w lodzi

W ostatnich latach możemy zaobserwować prawdziwą rewolucję na rynku piwnym. Coraz więcej osób zaczyna interesować się piwami kraftowymi, czyli piwami warzonymi w niewielkich, niezależnych browarach.

Piwa kraftowe to nie tylko produkt dla koneserów, ale również dla ludzi, którzy szukają czegoś nowego i oryginalnego. Rzemieślnicze wyroby mają to do siebie, że często są niepowtarzalne, tzn. produkowane są krótkimi partiami. Zdarza się też, że kraftowe piwo warzone jest z przeróżnymi dodatkami. W Łodzi coś o tym wiemy, bo swego czasu łódzka Piwoteka wyprodukowała piwo ze … śledziem, innym razem z wywarem z kurczaków. Cóż, co kto lubi…

Skoro już jesteśmy w Łodzi i rozmawiamy o browarach kraftowym… Oto przewodnik po kilku pubach w Łodzi, gdzie piwo rzemieślnicze leje się litrami.

Pub Piwoteka Narodowa

Wspomniany już browar Piwoteka ma swój flagowy pub. Znajdziecie go przy ul. Traugutta 4, tuż przy ul. Piotrkowskiej. To kilkanaście kranów z piwami – nie tylko tymi uwarzonymi przez Piwotekę.

Pub Spółdzielczy

Pub położony ciut ciut na uboczu, przy al. Kościuszki 80/82, a nie przy samej Pietrynie. Świetne miejsce, któremu patronuje Browar Spółdzielczy. Warto podkreślić, że to tzw. przedsiębiorstwo społeczne, w którym pracują m.in. osoby z niepełnosprawnościami czy chorobami psychicznymi. Ale najważniejsze – podają tam wyborne trunki.

Pub Chmielowa Dolina

Jak na nazwę przystało, w tym miejscu znajdziesz mnóstwo chmielu. Tyle że już przetworzonego w cudowny, kraftowy browar. Pub znajduje się pod adresem Piotrkowska 123. Jeden, dwa, trzy – tyle godzin można spędzić pubie i degustować.

Pub Jabeerwocky

I wracamy na ul. Traugutta, mało tego – wracamy pod nr 4. Tam też mieści się pub Jabeerwocky. 15 kranów, ponad 6-metrowy bar i świetna atmosfera. To miejsce trzeba odwiedzić.

Oczywiście oprócz wspomnianych pubów, piwa rzemieślnicze można znaleźć też w innych knajpach i restauracjach. W części z nich są krany z piwem tylko w mniejszej liczbie (np. Pub Kij lbu Bobby Burger) albo też kraftowe browary są dostępne w butelkach. Szkoda tylko, że Manufaktura nie doczekała się kraftowego pubu z prawdziwego zdarzenia.

Wyrusz na piwną podróż po Łodzi

Jeśli chcesz ruszyć w miasto z jednego z wynajmowanych apartamentów, to nic prostszego. Nasze mieszkania znajdują się w takich miejscach, by bez problemu można było dotrzeć z nich do centrum. 

 Z każdego mieszkania Apple Apartments dojazd na ulicę Piotrkowską jest banalnie prosty. Z Apartamentu Gdańska wystarczy 10-minutowy spacer (ok. 700 m), aby być na miejscu. Z Apartamentu Mickiewicza również można dojść wolnym spacerem (ok. 20 minut) i jesteś przy Pubie Spółdzielczym, skąd możesz zacząć dalszą podróż. Ewentualnie możesz podjechać 2 przystanki tramwajem (nr 8, 10 lub 12). Z Apartamentu Wróblewskiego można łatwo dojść do ulicy Piotrkowskiej w okolice Archikatedry (ok. 15 minut spacerem) i tam wsiąść w tramwaj. A ci, którzy wolą dojechać prosto na deptak, mogą skorzystać z bezpośredniego dojazdu autobusem linii 77. Apartament Manufaktura jest (jak sama nazwa wskazuje) tuż przy Manufakturze, a stamtąd już kilka kroków na Piotrowską.

Przeczytaj też